Ana Sayfa / Haberler / Kent Konseyi kadın Meclisi İstişare Toplantısını İspendere’de Yaptı

Kent Konseyi kadın Meclisi İstişare Toplantısını İspendere’de Yaptı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi bilgili ve birikimli bir toplum oluşturmak adına kadınlara yönelik eğitim kursları ve eğitim konferanslarının yanı sıra onları sosyal alanda da güçlük kılmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yaz tatili ile birlikte ara verilen çalışmaların başlatılması için Kent Konseyinde yapılan toplantının ardından İspendere’deki şifalı içme suların bulunduğu yerde kadın meclisi başkanı ve üyelerin katıldığı bir program düzenlendi.

 

Sağlıklı Bir Nesil Yetiştirmenin Birincil Şartı Eğitimli Kadınlar

Burada üyelere yönelik bir konuşma yapan Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kent Konseyi bünyesinde yaptıkları çalışmalarla birçok kişiye faydalı olduklarını belirterek, sağlıklı bir neslin yetiştirilmesinin ülkelerin gelişmişlik düzeylerinde katkı sağlaması açısından kadınların birinci sırada olduğunu böyle bir tablonun oluşturulmasının zemininin eğitimli, kültürlü kadınlar ile olacağını söyledi.

 

Dirikolu, bilgili kadınlarla güçlü ve mutlu topluma ulaşılacağını, bu bilinçle kadınların kendilerini sürekli kendimizi geliştirmesi ve sosyal hayatta aktif bir şekilde katılması gerektiğini söyledi.

 

Seferberlik Devam Edecek

Geçtiğimiz dönemde kadınlara yönelik çeşitli kurslar açtıklarını, bilgilendirici konferanslar ve seminerler tertip ettiklerini belirten Nazire Dirikolu, bu çalışmalarına yenilerini ekleyerek kadınlara yönelik başlattıkları bu seferberliği sürdüreceklerini söyledi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.