Ana Sayfa / Haberler / KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ TAŞTEPE’Yİ UNUTMUYOR

KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ TAŞTEPE’Yİ UNUTMUYOR

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin kadınlara yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarından sonuncusu Taştepe Mahallesinde bulunan Malatya Belediyesi’nin sosyal tesis binasında Taştepeli kadınlara yönelik olarak gerçekleştirildi. 

Toplum Destekli Polislik Büro amirliğinin konuk edildiği toplantıda “Güvenlik” konulu seminer verildi. Bilgilendirme toplantısına Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kadın Meclisi üyeleri, Taşemder Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Atam ve mahalle sakinleri katıldılar. 

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kendilerinin kadınlar için gerçekleştirmiş oldukları çalışmalara ulaşamayan kadınlar için semt çalışmalarına önem verdiklerini belirterek mahallelerde yürüttükleri çalışmalarla tüm kadınlara ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Uzman kişilerle kadınlarımızı buluşturmayı hedeflediklerini belirten Dirikolu açılacak kurslar ile kadınların beceri ve donanımlarının artırılmasına da gayret ettiklerini söyledi. 

Programda konuşan Taşemder Yön. Krl. Bşk. Ahmet Atam, kültürel, eğitim ve yardımlaşma alanındaki hizmetlere köprü vazifesi görmek için kurulan derneklerinin birlikte çalışma amacıyla ihtiyaç sahiplerine tüm hususlarda her türlü yardım etmeyi istediklerini ve bilgilendirme çalışmalarına da önem verdiklerini söyleyerek Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin organize etiği bilgilendirme toplantısını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.  

Konuşmaların ardından sunulan Güvenlik konulu seminer de Toplum destekli Polislik Büro amirliğinden Polis Memuru Ahmet Çenesiz halkla daha çok iç içe çalışmalar yürüterek sorunları önlemeyi hedeflediklerini söyledi. Mahalle halkının desteğinin kendileri için önemli olduğunu belirten Polis Memuru Ahmet Çenesiz önleyici çalışmaların büyük önem arz ettiğini ve bu anlamda mahalle çalışmalarına öncelik verdiklerini söyledi. Kent Konseyinin ve diğer kurumların yürüttüğü kurslar ve bilgilendirme çalışmalarını da desteklediklerini belirtti. 

Seminerin ardından suç ve suçlarla ilgili slayt gösterileri mahalleli tarafından beğeniyle izlendi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.