Ana Sayfa / Haberler / Kent Konseyi Taştepe’de 70 Kadına Bilgisayar Öğretti

Kent Konseyi Taştepe’de 70 Kadına Bilgisayar Öğretti

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi mahalle bazında sürdürmüş olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Şehit Fevzi Mahallesindeki kadınlara yönelik olarak Habitat İçin Gençlik Derneği ve Türk Telekom İlköğretim Okulu ile birlikte Bilenler Bilmeyenler Bilgisayar Öğretiyor Projesi kapsamında mahalleli kadınlara bilgisayar eğitimi verildi. Yaklaşık bir buçuk ay süren eğitim sonunda 70 kadın katılım belgesi almaya hak kazandı.

Taştepe Çok Amaçlı Sosyal Tesisinde düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Eğitimi veren kurs hocaları, kursiyerlerin katıldığı bir törenle kadınlara belgeleri takdim edildi.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kadın Meclisi olarak Malatya bazında kadınlara yönelik yapmış oldukları çalışmalara maddi ve manevi olarak destek veren Genel Sekreter Av. Ali Yıldırm’a, mahallede gönüllü olarak çalışan bayanlara teşekkür etti.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor projesi kapsamında eğitim veren İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri Recai Aydoğdu ve Bayram Şahin’e, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, 100. Yıl İlköğretim Okulu idaresine, Taşemder’e ve mahalle sakinlerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Çocuklarınızı bugüne göre değil gelecek dönemlere göre yetiştirin

Hz. Ali’nin “Çocuklarınızı bugüne göre değil gelecek dönemlere göre yetiştirin” sözünü hatırlatan Av. Ali Yıldırım, çocukları için bilgisayar eğitimi almaya gelen kadınların çok önemli ve faydalı bir iş yapmış olduklarını söyledi. Artık bilgisayarın hayatımızda vazgeçilmez bir noktada olduğunu ve çocuklarında bu konuda odak noktada bulunduğunu söyleyen Yıldırım : “Annelerin çocukları ile birlikte vakit geçirmeleri ve anne- çocuk arasındaki bağın kuvvetlenmesi adına bu eğitim çok önemlidir.”dedi.

Av. Ali Yıldırım Kent Konseyi Genel Sekreterliği olarak her alanda farklı etkinlikler düzenlediklerini belirterek özellikle Taştepe, Melekbaba, Kiltepe gibi semtlerde yapılan etkinliklerin önemli olduğunu ve buralarda yapılan çalışmalar neticesinde alınan olumlu sonuçlar ile yorgunluklarını unuttuklarını dile getirdi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu tarafından kurs hocalarına teşekkür plaketi takdim edildi. Katılım belgelerini çocukları ile birlikte almaya gelen kadınlar ise Genel Sekreter Av. Ali Yıldırım’a almış oldukları eğitimden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.