Ana Sayfa / Haberler / Kent Konseyinden Yeni Bir Hizmet Aile Danışmanlık Hizmeti

Kent Konseyinden Yeni Bir Hizmet Aile Danışmanlık Hizmeti

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen sosyal faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda yine Kadın Meclisinin düzenlemiş olduğu “Aile Eğitimi” başlığı altında verilecek olan danışmanlık hizmetleri bundan böyle her hafta salı günleri PDR Uzmanı Recep Bulut tarafından Kent Konseyinde verilecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Recep Bulut; aile eğitimine geçen yıldan beri Malatya Kent Konseyinde devam ettiklerini, aile eğitimine neden gereksinim duyuldu sorusunu kendilerine sorarak bir çözüm önerisi getirmek için bu eğitime başladıklarını söyledi.

Bulut: “Öncelikle şunu sormak istedim kendimize; ne kadar mutluyuz? Eşimizle, işimizle, çocuğumuzla ve çevremizle. Buna yetersiz diyorsak demek ki sorun var, ama evet mutluyum diyorsak sorun ortadan kalkmıştır diyebiliriz” dedi.

Boşanmalar Toplumsal Bir Sorun Oluşturuyor:

Son yıllarda artan boşanmalara dikkat çeken Recep Bulut, evlilikle birlikte insanları derinden yaralayan ayrılmalar sonucunda ortada kalan çocukların durumu ve eşin durumunun bir toplumsal sorun haline geldiğini söyledi.

Toplumda derin yaralar açan bu sorunların asgariye indirilmesi noktasında kendilerini sorumlu hissettiklerini söyleyen Recep Bulut bu sorumluluk anlayışı çerçevesinde Malatya’da yaşayan herkese bu hizmeti ücretsiz bir şekilde sunacaklarını söyledi.

Bulut “mutsuzluk varsa, mutsuzluğu ortadan kaldırmak, sorunların üstesinden en az zararla çıkmayı öğrenebilmek ve öğretebilmek hedefimizdir” dedi.

Genel Sekreterlikten alınan bilgiye göre danışmanlık hizmetinin her hafta Salı günü, 14.00 – 16.00 saatleri arasında verileceği, bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin Kent Konseyi ile iletişime geçmesi gerektiği belirtildi.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.