Ana Sayfa / Haberler / Kent Yaşamında Güvenlik Konulu Panel Yapıldı

Kent Yaşamında Güvenlik Konulu Panel Yapıldı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği işbirliği ile “Kent Yaşamında Güvenlik” konulu bir panel düzenlendi.

 

Malatya Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen konferansa Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Yusuf Çakmak, Başkomiser Orhan Şanal, Komiser Berke Hızlı, Polis Memuru Ahmet Kenger, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve çok sayıda Kadın Meclisi üyesi katıldı.

 

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği hakkında bilgilendirme yapan Komiser Berke Hızlı amaçlarının önleyici polis hizmeti sunmak olduğunu söyledi. Malatya’da daha çok hırsızlık olaylarının yaşandığını bu gibi suçların önlenmesinde de halka büyük görevler düştüğünü belirten Hızlı, halk olarak şüpheli bir durum karşısında polise bilgi verilmesi gerektiğini ve bu şekilde yapılacak ortak çalışmalar ile suçların önlenebileceğini söyledi.

 

Hırsızlığa neden olan konuların başında tedbirsizliğin geldiğini belirten Hızlı: “İş yerlerinde demir parmaklıkların olmaması, apartman kapılarının sürekli açık kalması hırsızlık olaylarının yaşanmasına neden olmaktadır.” dedi.

 

Temel suçların önlenmesinde alınabilecek tedbirlere değinen Polis Memuru Ahmet Kenger ise, özellikle gençlerin suç işlemelerinde yanlış arkadaşlıkların, para, güç elde etme düşüncesi ve kendini kabul ettirme gibi nedenlerden dolayı suça meyilli olduklarını, bu durum karşısında da ailelere büyük görevler düştüğünü belirtti.

 

Ebeveynlerin, çocukların ve gençlerin internet kullanımını konusunda dikkat etmesi gereken konulardan bahseden Kenger, anne ve babaların teknoloji hizmetleri konusunda koruyucu önlemler alması gerektiğini söyledi.

 

İnternet ortamındaki arkadaşlıkların tehlikeli olduğunu ve internet ortamında oluşturulan sohbetlerde kişisel bilgilerin asla paylaşılmaması gerektiğini dile getiren Kenger:“ Çocuklarımızı her konuda bilgilendirmeliyiz.” dedi.

 

Programın sonunda kadınlar konu ile ilgili olarak neler yapabileceklerine yönelik görevli memurlara çeşitli sorular sordular.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.