Ana Sayfa / Haberler / KOMŞUMUZU NE KADAR TANIRSAK O KADAR GÜVENDE OLURUZ

KOMŞUMUZU NE KADAR TANIRSAK O KADAR GÜVENDE OLURUZ

Komşuluk projesi kapsamında devam bilinçlendirme çalışmaları Şahnahan Mahallesinde devam etti. Komşulukla alakalı konuşma yapan Malatya İl Müftülüğü görevlisi Yasemin Çatı Toplum Destekli Polislik Müdürlüğünde görevli polis memuru Âdem Korkmaz önemli noktalara değindiler.

Komşuluk ile ilgili güven boyutu üzerinde değerlendirme yapan Âdem Korkmaz komşularımızı güvenliğimiz açısından iyi tanımamız gerektiğini vurgulayarak “Apartmanda oturan var, müstakil evde oturan var en büyük sıkıntımız yanımızdaki komşumuzu tanımıyoruz, güvenlik sıkıntısı burada başlıyor. Bugünden itibaren tanımadığınız komşunuz varsa gidip tanışın dağıttığımız broşürleri okuduktan sonra eşinize, çocuğunuza ve komşularınıza da mutlaka okutun.” dedi.

Malatya İl Müftülüğü görevlisi Yasemin Çatı dinimizde komşuluğun önemine değinerek hayatı yaşanılır kılan insanın hem cinsleriyle bir arada yaşaması ve her şeyden önemlisi paylaşmak olduğunu söyledi.

Bir kap yemeği tek başımıza yerken o kadar zevk alamıyoruz diyen Çatı, onu birileriyle paylaştığımız zaman paylaşma duygusu insani duygularımızın önüne geçiyor diyerek paylaşmanın öneminden bahsetti. İnsanlarda olan özellikler dile getirildiğinde komşular arasında o bile maalesef karşıdakini incittiği için kul hakkı kapsamına giriyor ve bunlara özen göstermeliyiz diyen Çatı mutlaka komşumuzdan helallik dilememiz gerekir dedi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …