Ana Sayfa / Haberler / Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurulu Yapıldı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurulu Yapıldı

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” gündem maddesi ile olağan genel kurulu yapıldı.

Kent Konseyi’nde düzenlenen Genel Kurula Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Kadın Meclisi Genel Kurul üyeleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra açılış konuşmalarını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, hızlı bir şekilde yaşanan sosyal, siyasal ve teknolojik gelişmelerin insanı dört duvar arasına sıkıştırdığını ve bundan kaynaklı olarak “birey” toplumuna dönüştüğümüzü ifade ederek, bu durumda kadınların çok daha fazla yalnızlaştığını söyledi. Kişilerin kendilerini ifade edebilmeleri anlamında kent konseylerinin etkin bir role sahip olduğunu vurgulayan Pektaş, kadınların, çocukların, gençlerin ve engellilerin kent konseyi zemini ile kendilerini daha rahat ifade edebildiklerini kaydetti.

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin bugüne kadar birbirinden farklı ve anlamlı çalışmalar yaptığının altını çizen Pektaş, “Bir kadının toplumsal ve sosyal sorumluluklarını bilerek çocuklarına daha iyi bir gelecek oluşturmak adına göstermiş olduğu emek takdire şayandır” dedi.

Yeni yönetim ile birlikte kadın meclisinin bundan sonrada Malatya da yaşayan kadınlar için özverili çalışmalar yapacağına yürekten inandığını söyleyen ve genel kurulun Malatya için hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Pektaş, “Sanat Sokağı’nda bizlere Kent Konseyi Binasını, Gençlik Merkezi Binasını ve İnci Çeyiz Mağazasını tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı Saliha Bulut, kadın meclisinin kısa zamanda çok yol kat ettiğini söyleyerek “ Kadın Meclisi sayesinde bir kadının aile kurumu içinde eş, anne, ev hanımı, akrabalık ilişkileri görevlerine dayalı tüm donanımları yapılan bilinçlendirme çalışmaları sayesinde kazandık” dedi. Kadın Meclisinin bundan sonra da aynı kararlılıkla yoluna devam edeceğini ifade eden Bulut, desteklerinden dolayı Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından divan heyeti oluşturuldu. Divan Başkanı’nın genel kurula sunduğu liste oy çokluğu ile kabul edildi. Programın dilek ve temenniler kısmında söz alan kadın meclisi üyeleri, yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını belirterek kadın meclisi yürütme kurulu ekibine teşekkür ettiler.

Programın sonunda Kadın Meclisi eski yürütme kurulu üyelerine Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş tarafından plaket takdim edildi.

 

KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ YÜRÜTME KURULU ASİL ÜYELER

Saliha Bulut                            Kadın Meclisi Başkanı

Nazire Dirikolu                      Yürütme Kurulu Üyesi

Nazife Yeniceli                      Yürütme Kurulu Üyesi

Sezgin Hadiç                          Yürütme Kurulu Üyesi

Ayşegül Kama                       Yürütme Kurulu Üyesi

Nigar Doğan                          Yürütme Kurulu Üyesi

Meral Önler                            Yürütme Kurulu Üyesi

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Yorum

  1. Çalismalarinızi ilgi ile izliyorum çok tesekur ederim emeyi geçen herkese

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.