Ana Sayfa / Haberler / Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurulu yapıldı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurulu yapıldı

Malatya Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Meclisi olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen Genel Kurula Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kent Konseyi Kadın Meclisinin Kentin her alanında faaliyet gösteren kadınları kucaklaması ve kentin gündemini belirlemesini gerektiğini belirtti.

Ailenin önemine vurgu yapan Yıldırım, toplumun yarısına yakınının kadınlardan oluştuğunu ve kadınların toplumları ayakta tutan temel dinamikler olduğunu, ailelerin de kadınların sahip çıkmasıyla ayakta kalabileceğini, bu manada kadınlara çok görevler düştüğünü, Kent Konseyi Genel Sekreterliği olarak kadınlardan gelecek olan projeleri destekleyeceklerini söyledi.

Yıldırım’ın konuşmasından sonra söz alan Aysel Çelikyay, 2004’ten bu güne kadar sosyal, kültürel sağlık, eğitim ve toplumsal hayatın her alanıyla ilgili birçok proje ve etkinlik gerçekleştirdiklerini, bunun bir bayrak yarışı olduğunu belirterek Kadın Meclisi Başkanlığı görevini bıraktığını söyledi.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu

Konuşmaların ardından Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Genel Kurulun onayına sunuldu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı PDR Uzmanı Nazire Dirikolu, yürütme kurulu ve Kadın Meclisi Çalışma Yönergesi Genel Kurul oyları ile kabul edildi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığına seçilen PDR Uzmanı Nazire Dirikolu Genel Kurulda kendisini destekleyenlere teşekkür ederek “Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak el ele verip kentimizi her alanda en üst düzeyde temsil etmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.Kadınlar ve erkeklerin toplumun en temel iki ayağı olduğuna işaret eden Dirikolu, toplumu yönetenlerin en temel görevi, sağlıklı bir toplum için bu iki ayağın beraber ve sağlıklı gelişmesini sağlamak olduğunu, bu sağlanmadığı taktirde toplum çok belirgin bir şekilde sakat bir yapıya bürüneceğini belirterek, çalışmalarının bu anlayış doğrultusunda sürdüreceklerini söyledi ve Aysel Çelikyay’a yaptığı hizmetlerden dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.

Yürütme Kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu.

  • Nazire Dirikolu
  • Saliha Bulut
  • Zeynep Birtane Hadiç
  • Aysel Tunç
  • Alev Acar

Malatya Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Meclisi olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen Genel Kurula Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.