Ana Sayfa / Haberler / Muharrem Ayına Özel Program

Muharrem Ayına Özel Program

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Çocuk Meclisi organizasyonunda MİAD Sevgi Evlerinde kalan çocuklar için Kerbela ve Aşure programı düzenlendi.

MİAD Sevgi Evlerinde düzenlenen programa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Kardelen Özdemir, Sevgi Evleri Müdür Yardımcısı Mukaddes Özbulut, Kadın ve Çocuk Meclisi üyeleri ile sevgi evlerinde kalan çocuklar katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kadın Meclisi olarak belirli periyotlarda sevgi evlerinde programlar düzenlediklerini ve burada ki çocuklarla aralarında sağlam bir bağın oluştuğunu kaydetti. Aşure programını da burada kalan çocuklarla birlikte onlara birlik, beraberlik ve paylaşmanın önemini vurgulamak adına çocuk meclisi ile işbirliği halinde düzenlediklerini söyleyen Dirikolu, “Bizlere destek olan başta Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Kardelen Özdemir, çocuk meclisi olarak yapmış oldukları çalışmalarda çocukları kent yönetimine katmanın yanı sıra onların sosyal ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunacak çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yine bu kapsamda Kerbela olayını anlayabilmek ve anlatabilmek adına şiirlerin, türkülerin ve ezgilerin yer aldığı bir program düzenlediklerini belirten Özdemir, “Bizleri kabul eden Sevgi Evleri’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Düzenlenen programdan duyduğu memnuniyeti dile getiren MİAD Sevgi Evleri Müdür Yardımcısı Mukaddes Özbulut ise Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür etti.

Sevgi evlerinde kalan çocuklar, çocuk meclisi tarafından düzenlenen programı izledikten sonra Kadın Meclisi tarafından pişirilen aşureler kendilerine ikram edildi.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.