Ana Sayfa / Haberler / Mutlaka A, A+ ve A++ beyaz eşyaları tercih etmelisiniz

Mutlaka A, A+ ve A++ beyaz eşyaları tercih etmelisiniz

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi kadınlara yönelik yaptığı bilinçlendirme çalışmalarında bu defa enerji verimliliği üzerinde durdu.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programa Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı Saliha Bulut, Kadın Meclisi üyeleri ve konferans sunumunu yapmak üzere Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu Temsilcisi Şahin Özmarasalı katıldı.

Çevre Çalışma Grubu Temsilcisi Şahin Özmarasalı gruplar arası koordinasyon ve bilgi paylaşımı adına düzenlenen konferanstan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kadınların evlerde elektrik tüketimi üzerinde bilgi veren Özmarasalı, yapılan araştırmalarda elde edilen sonuçlara göre konutlardaki enerji tüketim payının yaklaşık % 15’inin elektrik enerjisi ve % 85’inin ısıtma ve sıcak su sağlama amacıyla kullanıldığını söyledi.

Evlerimizde beyaz eşya alırken özellikle dikkat etmemiz gerektiğini vurgulayan Özmarasalı, “ Beyaz eşya ve elektrikli ev aleti alırken cihazın üzerinde bulunan enerji etiketine dikkat etmeli ve mutlaka A, A+ ve A++ beyaz eşyaları tercih etmelisiniz” dedi.

Günlük olarak kullandığımız buzdolabı, ütü, çamaşır makinası, bulaşık makinalarının kullanımında enerji tasarrufu sağlanabilmesi için pratik bilgilere de yer veren Özmarasalı, beyaz eşyalarda her daim ekonomik programları kullanmanın önemli olduğunu, bu sayede su ve elektrik tasarrufunun da yapılabileceğini dile getirdi.

Evlerde, işyerlerinde enerji tasarrufu adına atacağımız küçük adımların, bizlerin ve ülkenin geleceği için büyük ve önemli olduğunun altını çizen Özmarasalı, “Verimli kullandığımız takdirde, enerji geleceğimizdir” dedi.

Enerji tasarrufu üzerine kısa film izleyen kadınlara programın sonunda tasarruflu ampul dağıtıldı.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.