Ana Sayfa / Haberler / O”nu Sevmek, O”nu Örnek Almakla Olur

O”nu Sevmek, O”nu Örnek Almakla Olur

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından “Peygamberimizi Anlamak” konulu bir konferans düzenlendi.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen konferansa İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Abdurrahman Ateş, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve kadın meclisi üyeleri katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kadınları her alanda bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yapmaya gayret gösterdiklerini belirterek, “Yaşamımızın her alanında güzelliklerin olmasını istiyorsak, en güzel ve en iyi olan Hz. Muhammed’i iyi tanımamız gerekmektedir” dedi.

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Abdurrahman Ateş, Efendimizi anlayabilmek için O”nun yaşantısını çok iyi bilmemiz gerektiğini vurguladı. Peygamberimizi anlatırken onun yaşantısından olağanüstü ve akıl sır ermeyen konulara değindiğimizde sadece efendimizi anmakla yetinmiş olacağımızı söyleyen Ateş. Gerçekten Peygamber Efendimizi anlamak istiyorsak onun yaşamının her alanında sergilediği tutum ve davranışlara dikkat etmemiz, hayatımıza tatbik etmemiz gerektiğini belirtti.

Peygamberimizin yaşantısından örnekler veren Ateş, “Onun yaşantısını kendimize örnek alarak yaşadığımız takdirde, ona olan sevgimizi göstermiş oluruz” dedi.

Programın sonunda kadın meclisi üyeleri Doç Dr. Abdurrahman Ateş’e konu ile ilgili çeşitli sorular yönelttiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.