Ana Sayfa / Haberler / Sevginin Çocuklarına Gözleme Pişirdiler

Sevginin Çocuklarına Gözleme Pişirdiler

Bir Demet Sevgi” diyerek MİAD Sevgi Evlerinde kalan çocuklara aile sıcaklığını hissettirmek ve onlarla güzel vakit geçirmek için Kadın Meclisi üyeleri her hafta çocukları kendi evlerinde ağırlayıp, beraber yemekler yapıyorlar.

Yine bu kapsamda Kadın Meclisi üyeleri MİAD Sevgi evlerinde kalan çocuklar için evlerinden götürdükleri saclar, ocaklar, ekmek tahtaları ile çocuklar için gözleme yaparak onlarla piknik tadında bir gün geçirdiler.

MİAD Sevgi Evlerinde düzenlenen programa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, MİAD Sevgi Evleri Müdür Yardımcısı Mukaddes Özbulut, Kadın Meclisi üyeleri ve MİAD sevgi evlerinde kalan çocuklar ile görevli personeller katıldı.

Düzenlenen programdan dolayı memnuniyetini dile getiren MİAD Sevgi Evleri Müdür Yardımcısı Mukaddes Özbulut, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu’na ve Kadın Meclisi üyelerine göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkür etti.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, MİAD Sevgi Evlerinde kalan çocuklar için Kadın Meclisi olarak ayrı ve özel çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bu çocuklar ile her hafta bir araya geliyoruz. Öyle ki artık onlar bizim öz evlatlarımız bizler de onların annesi gibi olduk” dedi.

Kadın Meclisi olarak aile merkezli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Dirikolu, aile merkezli çalışmalarda çocukları temel unsur olduğunu ve bu kapsamda çocukları temel alan çalışmalarda daha hassas davrandıklarını söyledi.

Çocukların aile sıcaklığını hissetmeleri ve bazı değerleri aile ortamında görebilmeleri adına bu çalışmayı başlattıklarını belirten Dirikolu, kendilerine destek olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım’a teşekkür etti.

MİAD Sevgi Evlerinde kalan çocuklar ise yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını söyleyerek, Kadın Meclisi üyeleri tarafından yapılan gözlemeleri yiyerek, çeşitli oyunlar oynayıp, şarkılar söylediler.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.