Ana Sayfa / Haberler / TAŞTEPE’DE “AİLE EĞİTİMİ” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

TAŞTEPE’DE “AİLE EĞİTİMİ” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından mahallelerde düzenlenen bilgilendirme toplantıları aralıksız sürüyor. Farklı konularda uzman konukların konuşmacı olarak katıldıkları toplantıların sonuncusu Taştepe Taziye Evi’nde MADEM – (Malatya Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi) işbirliğinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa Malatya Belediyesi Kültür Müdürü Saim Dursun, yardımcısı Coşkun Karaağaç, Taşemder Yönetim Kurulu Başkanı Atam ve mahalle sakinleri katıldı.

Taştepe Mahallesinde düzenlenen “Aile Eğitimi” konulu konferansa MADEM – Malatya Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezinden Aile Eğitim Uzmanı Ersin Temel ve PDR Uzmanı Ebubekir Kayhan konuşmacı olarak katıldılar.

Gelişimin ve değişimin getirdiği avantajların yanı sıra bir takım zorluklarında yaşandığını belirten Aile Eğitim Uzmanı Ersin Temel, ruh, zihin ve beden sağlığımızı korumamıza engel teşkil eden bu durum, iletişimimizin zayıflamasına, insan ilişkilerimizin bozulmasına, eşlerin birbirini anlamamasına neden olur. Bu durumdaki kişi kendisini yalnız ve çaresiz hissedebilir, kaygılı olur. Bu nedenle aile eğitiminin önemli olduğunu belirten Ersin Temel, toplumların temelinin aile olduğunu geçmişte geniş aile hayatı yaşanırken günümüzde çekirdek aile yaşantısına geçilmiştir, dedi.

Aile Eğitimi Uzmanı Ersin Temel “Sorunlarımızı aile fertleriyle paylaşmalı kendimizi ve bizi rahatsız eden konuları en yakın aile bireylerimizle, özellikle eşimizle paylaşmalıyız. Evlilikte yaşadığımız sıkıntılar maddi veya manevi huzursuzlukları yenebilmenin en önemli hususu birlikte olmak sorunlarımızı paylaşmaktır. Ve yeri geldiğinde özür dilemeliyiz, eleştirilerde kişiliğe saldırı olmamalıdır, yapıcı eleştirilerde bulunmalıyız,” dedi.

Toplantıda konuşan PDR Uzmanı Ebubekir Kayhan’da küçük hesaplar peşinde olmamalıyız diyerek “aile” söz konusu olduğunda anne ve baba tutumlarının çok önemli olduğunu, geleceğimizi şekillendirmek için aile içi ilişkilerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Her insanın sorunları olduğunu önemli olanın bu sorunlarla baş etmek olduğunu söyleyen Kayhan, birbirimizle iletişim kurmanın temel eylem olduğunu kurumsal olarak kendilerinin de bu çalışmalara, bilgilendirme toplantılarına devam edeceklerini söyledi. PDR Uzmanı Ebubekir Kayhan “birbiriyle diyalogu güçlü olan ailelerin çocukları da kendilerini ifade etme noktasında göze çarpıyorlar” dedi. Abdullah Gül Parkı içerisinde yakında hizmete girecek olan Malatya Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezinde böyle sorunları olan ailelere her zaman hizmet vereceklerini söyledi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.