Ana Sayfa / Haberler / TAŞTEPELİ KADINLARA “KANSER” KONULU KONFERANS

TAŞTEPELİ KADINLARA “KANSER” KONULU KONFERANS

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Taştepe Mahallesinde kadınlara yönelik çalışmalar yürütülmeye devam ediyor. Mahallede bulunan Taştepe Mahallesi Taziye evinde yürütülen kursların yanı sıra sağlık, eğitim, kültürel alanlarda uzmanların katılımıyla bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.

Düzenlenen son toplantıda kanser konusu ele alındı. Malatya Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis Merkezi (KETEM)’den Dr. Serpil Kaya Karadağ mahalleli kadınlara kanser hastalığını nedenlerini korunma metotlarını ve tedavi yöntemlerini anlattı.

Dr. Serpil Kaya Karadağ verdiği konferansta kanser hastalığının erken teşhisinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Kanser hastalığında normal bir hücrenin çeşitli sebeplerle birden bire değişikliğe uğrayarak diğer hücrelerden farklı şekilde hızla büyümeye ve bir kitle- ur oluşturmaya başladığını ve bulunduğu yerin yapısını bozduğunu söyleyerek bu sürecin erken tespiti tedavi açısından önemlidir, dedi.

 Kanser hastalığının tespitinin erken yapılabilmesi için herkesin vücudunu iyi tanıması gerektiğini sağlık kontrollerini zamanında ve düzenli yapmaları gerektiğini söyleyerek özellikle meme kanseri ile ilgili kadınların sorularını yanıtladı.

 Sağlık alanında mahallede yürütülen çalışmalardan memnuniyetlerini dile getiren kadınlar merak ettikleri soruları uzmana yönelterek bilgi aldılar.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.