Ana Sayfa / Haberler / Terörü Kınayan Kadınlar Kardeşlik Vurgusu Yaptı

Terörü Kınayan Kadınlar Kardeşlik Vurgusu Yaptı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi özellikle son dönemlerde Doğu ve Güneydoğu’da terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehitlerimiz ve son olarak Ankara’da yaşanan terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Kuran-ı Kerim okuyarak, dua ettiler.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı. Kuran Kursu Hocası Sümeyye Çiloğlan tarafından okunan Kuran tilavetinden sonra, şehitlerimiz ve ülkemizin birlik, beraberlik ve düzeni için dua edildi.

Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, terörü kınamak ve tepkilerini ortaya koymak için bir araya geldiklerini söyledi. Bulut yaptığı konuşmada “Son günlerde ülkemizde bilinçli olarak kaos oluşturmaya çalışan terör örgütlerinin saldırıları sonucu hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır dileyerek üzüntülerimizi dile getirip bu terörist eylemleri en üst düzeyde kınıyor ve lanetliyoruz.

Coğrafyamızın doğusunda baş gösteren sözde özerklik adı altında devlete ve millete karşı savaş açıp terörist faaliyetler yürüten emperyalizmin yeni kuklası devşirmelere karşı ülkesini ve milletini korumak için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor saygı ve minnetle anıyoruz. Ailelerine sabır ve başsağlığı diliyor bu kutlu mücadelede Allah’ın onların yanlarında olduğuna tüm kalbimizle inanıyoruz. Bu vatan bize atalarımızdan miras değil emanet kaldı. Bizde bu emaneti en ulvi bir şekilde çocuklarımıza bırakma çabası ve gayreti içerisinde olacağız.

Uzun zamandır coğrafyamız üzerinde oynanan kardeşi kardeşe düşman ederek yürütülmeye çalışılan oyunlar bizim birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Her kim bu kardeşliği bozmaya çalışırsa bunun altında kalarak yok olmaya mahkûmdur. Kadim medeniyetimizin birçok ulusu hiçbir ayrım gözetmeksizin içerisinde barındırmış mutlu ve huzurlu bir ortamda yaşamamıza zemin hazırlamıştır.

Paydası sevgi, saygı ve hoşgörü olan bir medeniyetin fertleri olarak kardeşliğimizi bozmalarına asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.