Ana Sayfa / Haberler / Üç Ayların Fazileti Anlatıldı

Üç Ayların Fazileti Anlatıldı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi üç aylar münasebeti ile Malatya Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Zülfikar Durmuş’un sunumu ile “Üç Ayların Fazileti” konulu bir konferans düzenledi.

Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Saliha Bulut, Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadını ve aileyi ilgilendiren her konuda bilinçlendirme çalışmaları yapmaya gayret ettiklerini söyleyerek, bugüne kadar yapılan çalışmalarda kadınların çok fazla yararlandıklarını belirtti.

Prof. Dr. Zülfikar Durmuş, kadın meclisinin yapmış olduğu çalışmaları takdir ettiğini söyleyerek kadın meclisi üyelerini tebrik etti.

Üç ayların Recep, Şaban, Ramazan olduğunu belirten Durmuş, bu aylara yönelik ibadetlerin sadece bu aylarda sınırlı kalmaması gerektiğini, hayatımızın her alanını kuşatması gerektiğini vurguladı. Kuran’da Recep, Şaban, Ramazan aylarının haram aylar diye adlandırıldığını söyleyen Durmuş, cahiliye döneminde bile bu aylarda kişi babasının katilini görse dahi ona dokunamadığını belirtti.

İnsanların zaman zaman Peygamberimizin yapmadığı, söylemediği şeyleri yada Kur-an’da geçmeyenleri dinin emri gibi yansıtmalarının yanlış olduğunu ifade eden Durmuş, böyle hurafelere inanmanın ve uygulamanın çok tehlikeli olduğunu vurgulayarak, “Kuran ve Peygamber yol göstermeye yeterlidir” dedi.

Asıl önemli olan şeyin bizlerin Allah’a kulluk görevimizi yapmamız olduğunu vurgulayan Durmuş, “Allah’ı Peygamberi anlatmak kolay ancak onu içimize işlememiz zordur. Evimizde işyerimizde, sokağımızda hayatımızın her anına Peygamberi işlersek ancak onu gerçekten sevdiğimizi göstermiş oluruz” dedi.

Programın sonunda kadınlar konu ile ilgili merak ettikleri soruları Durmuş’a yönelttiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.