Ana Sayfa / Haberler / YARDIM KAMPANYASI DESTEK BEKLİYOR

YARDIM KAMPANYASI DESTEK BEKLİYOR

Malatya Kent Konseyi bünyesinde kadınlara yönelik çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi, bu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla, Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği işbirliği ile “İhtiyacınız Olmayana, İhtiyacımız Var” sloganıyla başlattıkları yardım kampanyası çerçevesinde üyelerin katılımıyla giysi ve çeşitli eşyalar bağışlandı.

Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği’nde düzenlenen programa Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği Başkanı Adil Akkoyun’lu, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve Kadın Meclisi üyeleri katıldılar.

Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği Başkanı Adil Akkoyun’lu, dernek olarak Kent Konseyi işbirliğinde halen devam eden eğitim kurslarının yanı sıra toplumsal bir duyarlılık oluşturmak adına yardım kampanyasını başlattıklarını belirtti. Bağışlanan bu yardımların dernek tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlara bayram öncesi ulaştırılmasını hedeflediklerini ifade etti.

“Yardımlaşma ve yardımseverlik, önemli ve toplumsal bir değerdir”

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Yardımlaşma ve yardımseverliğin, önemli ve toplumsal bir değer olduğuna vurgu yaparak, toplumsal hayatta karşılaşılan ve çözümünde zorlanılan maddi sorunların insanlar arasında yapılan yardımlaşma ile çözülebileceğine inandıklarını belirtti.

İhtiyaç sahibi insanların tespit edilmesi, onların gözetilmesi sıkıntılarının giderilmesi ve geleceğe ümitle bakmalarına katkıda bulunmanın hem dini, hem de insani bir görev olduğunu belirten Dirikolu; Peygamber efendimiz bir hadisi şerifinde; “insanların en hayırlısı insanlığa hizmet eden, faydalı olandır” buyurarak bu önemli görevi insanlara hatırlatmıştır, dedi.

İhtiyacınız olmayana ihtiyacımız var, sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında giyecek, okul eşyası, okul kıyafeti, oyuncak, ayakkabı, çanta, ev eşyası gibi yardımların toplanarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz ulaştırılacağını belirten Dirikolu; “Kurban bayramında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı bir nebzede olsa sevindirmeyi ve onların sevinçlerine ortak olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Herkes Bu Kampanyaya Destek Vermeli

Yapılan açıklamada 365 gün sürecek yardım kampanyasına Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerinin de ilerleyen günlerde katkı sağlayacakları belirtilirken tüm kurum kuruluş ve hemşerilerin desteklerinin söz konusu kampanyanın hedefine ulaşması için çok önemli olduğu belirtildi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.