Ana Sayfa / Haberler / Yılın Yorgunluğunu Nevşehir Gezisi İle Attılar…

Yılın Yorgunluğunu Nevşehir Gezisi İle Attılar…

Kent Konseyi Kadın Meclisi, sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde üyelerine yönelik olarak Nevşehir’e gezi düzenledi. Geziye Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve üyeler katıldı.

 2011 yılında Kadın Meclisi olarak hiç ara vermeden birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini, yaz dönemi ile birlikte bu faaliyetlerine kısa bir süreliğine ara vereceklerini belirten Nazire Dirikolu, bu kısa mola esnasında kadınlara yönelik yeni eylem planları belirleyeceklerini, imkânlar ölçüsünde yeni etkinliklerle Malatya’daki bütün kadınlara ulaşmaya çalışacaklarını söyledi.

 Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak 2011 yılını yaptıkları sosyal kültürel etkinliklerle dolu dolu geçirdiklerini belirten Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu; yaptıkları bu gezi programında kadınların ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatını yakaladıklarını, buna benzer organizasyonların kadınların sosyalleşmesini ve kendilerini geliştirmesini sağladığını söyledi.

Nevşehir Kültür Müdürlüğünden görevli rehber eşliğinde gezi programını sürdüren Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri; Ürgüp, Göreme, Avanos’ta bulunan vadileri peribacalarını, konakları ziyaret ettikten sonra çanak-çömlek atölyesinde çömlek yapımını denediler.

Tarihi kiliseler, yeraltı şehri, Derinkuyu ve Asmalı Konak dizisinin çekiminin yapıldığı yerleri gezen ve buralarla ilgili bilgi alan Kadın Meclisi Üyeleri, kendilerine bu imkânı sağlayan Belediye Başkanı Ahmet Çakır Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım’a teşekkürlerini ilettiler.

 

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.